Czego unikać będąc na basenie z maluchem?

Początkowe lekcje pływania mogą być stresujące nie tylko dla samego dziecka, ale i także, a może nawet zwłaszcza, dla jego rodziców. Aby uniknąć niepotrzebnych nerwów przed pierwszym odwiedzeniem pływalni powinniście pamiętać o kilku ważnych zasadach, dzięki którym zajęcia będą zarówno dla was jak i waszej pociechy czystą przyjemnością. Przede wszystkim nie opuszczajcie zajęć, jeżeli dziecko będzie się bało i płakało.

Być może potrzebuje więcej czasu, by przyzwyczaić się do nowych warunków. W rzeczywistości większość maluszków uwielbia wodę i bardzo łatwo jest im się z nią zaprzyjaźnić. Nie zmuszajcie też dziecka do wykonywania żadnych ćwiczeń.

Pływanie ma być dla niego przyjemnością, a nie stresem. Pozwól, by maluszek zdobywał nowe umiejętności w swoim tempie. Nie panikujcie też niepotrzebnie, jeżeli woda wpłynie dziecku do uszu lub do buzi.

www.pol-argos.pl

Pamiętajcie też, że maluch, zwłaszcza niemowlak, potrzebuje czasu, by nauczyć się dobrze pływać. Nie oczekuj od niego zbyt wiele i daj mu czas na spokojną, bezstresową naukę.

You may also like...