Czego unikać będąc na basenie z maluchem?

Początkowe lekcje pływania mogą być stresujące nie tylko dla samego dziecka, ale i także, a może nawet zwłaszcza, dla jego rodziców. Aby uniknąć niepotrzebnych nerwów przed pierwszym odwiedzeniem pływalni powinniście pamiętać o kilku ważnych zasadach, dzięki którym zajęcia będą zarówno dla was jak i waszej pociechy czystą przyjemnością. Przede wszystkim nie opuszczajcie zajęć, jeżeli dziecko będzie się bało i płakało.

Być może potrzebuje więcej czasu, by przyzwyczaić się do nowych warunków. W rzeczywistości większość maluszków uwielbia wodę i bardzo łatwo jest im się z nią zaprzyjaźnić. Nie zmuszajcie też dziecka do wykonywania żadnych ćwiczeń.

Pływanie ma być dla niego przyjemnością, a nie stresem. Pozwól, by maluszek zdobywał nowe umiejętności w swoim tempie. Nie panikujcie też niepotrzebnie, jeżeli woda wpłynie dziecku do uszu lub do buzi.

Pamiętajcie też, że maluch, zwłaszcza niemowlak, potrzebuje czasu, by nauczyć się dobrze pływać. Nie oczekuj od niego zbyt wiele i daj mu czas na spokojną, bezstresową naukę.

Google gog łyżwy k2

Może Ci się również spodoba