Dziecko na rowerze

Jazda na rowerze jest tak popularnym i dostępnym sportem, że niemal każde dziecko zaraz po tym jak nauczy się chodzić, uczy się jeździć na rowerze. Sport ten rozwija poczucie równowagi, uczy koordynacji ruchów oraz poprawia ogólną kondycję. Maluchy zazwyczaj poruszają się na rowerkach, na których odpychają się nóżkami, następnie wsiadają na te na czterech lub trzech kółkach, a ostatecznie wsiadają na rowery dwukołowe. Jazda na rowerze to dla dziecka przede wszystkim świetna zabawa. Oczywiście zanim maluch opanuje tę sztukę to upadnie zapewne kilkadziesiąt razy.

https://gog-eyewear.pl/pl/search/index/category/179

Kiedy twoje dziecko zacznie już jeździć na rowerze nie zapominaj zatem o kwestii bezpieczeństwa. Zadbaj o to, by jeździło w kasku. To bardzo ważne, zwłaszcza gdy maluch dopiero zaczyna naukę i często się przewraca. Przydatne okażą się także ochraniacze na kolana i na łokcie. Aby zwiększyć widoczność dziecka na drodze, postaw na buttony odblaskowe i odpowiednio dobraną odzież. Dobrą ochroną będą także długie spodnie i bluzy z długimi rękawami.

Nie przesadzaj jednak z zabezpieczeniami – zdarte kolano nie jest wielką tragedią, a jazda na rowerze ma przede wszystkim sprawiać dziecku radość.

teraztenis gps.mapy-navi.com.pl

Może Ci się również spodoba