Trzeba znaleźć czas dla dzieci

W dzisiejszych realiach społeczno-ekonomicznych wielu z nas czasu wolnego ma jak na lekarstwo. Niestety, przyszło nam żyć w czasach, w których wielu ludzi zmuszonych jest do pracowania na więcej niż jednym etacie. Do tego cały czas trzeba podnosić swoje kwalifikacje, czyli się dokształcać.

Dlatego też wielu z nas od poniedziałku do piątku nie ma czasu na nic, a i weekendy potrafimy mieć zajęte. Jeśli żyjemy samotnie, to jest już naszą sprawą, jak zorganizujemy sobie życie i ile czasu będziemy mogli przeznaczyć na odpoczynek czy też spotkania z przyjaciółmi. Jeśli jednak mamy dzieci, to naszym obowiązkiem jest znalezienie dla nich przynajmniej kilku godzin w tygodniu.

Nie chodzi tutaj jednak tylko o wspólne spożywanie posiłków czy też oglądanie telewizji, ale o bardziej konstruktywne działania. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że czas spędzony z dziećmi może być również dla nas odpoczynkiem i rozrywką. Z pewnością, uda nam się znaleźć przynajmniej kilka płaszczyzn porozumienia, czyli rzeczy, które wszystkim pozwolą się rozerwać i zrelaksować.

Dobrym rozwiązaniem jest na przykład aktywny wypoczynek na łonie natury. Może to być zwykły spacer, ale może również wycieczka rowerowa czy też wypad na ryby. Czasami, kiedy na dworze pada deszcz, a temperatura jest niska, nie chce nam się wychodzić z domu.

www.sinah.com.pl

Wówczas możemy pograć z dziećmi w gry planszowe, karty czy też szachy. Warto również przynajmniej popróbować ich ulubionych rozrywek, takich jak chociażby gry komputerowe. Kto wie, może i my zaczniemy się nimi pasjonować.

kocyk dla noworodka

Może Ci się również spodoba