Dzień trzech wiedźm na giełdzie

Dzień trzech wiedźm – laicy nie będą wiedzieli jak ten termin zinterpretować, jednak w języku ekonomistów i graczy giełdowych zostanie to bardzo dobrze odczytane. Dzień, w którym notowania na giełdzie szaleją nazywa się właśnie dniem trzech wiedźm. Dzień trzech wiedźm przypada zawsze w trzecim miesiącu kwartału. Co więcej, wypada on zawsze w trzeci piątek tego miesiąca.

www.uks.olsztyn.pl

Zatem taki dzień przypada zawsze w trzeci piątek marca, czerwca, września oraz grudnia. Czy jest się czego bać? Bez dwóch zdań. W dniu trzech wiedźm na rynku giełdowym występuje największa zmienność. Co więcej, do najbardziej znaczących wahań dochodzi zwłaszcza w ostatniej godzinie.

Właśnie wtedy wygasają i kończą się między innymi kontrakty terminowe na indeks i ustalane są ceny akcji na rynkach długoterminowych. W zależności od tego, czy ceny spadają bądź rosną, firmy wtedy nabywają lub zbywają posiadane akcje. Oczywiście, niektórzy dążą do tego, aby ceny jednych akcji były jak najwyższe, a inni z kolei chcą je obniżyć. Skąd określenie giełdowego zjawiska dniem trzech wiedźm? Jest to odniesienie do trzech wiedźm występujących w „Makbecie” Szekspira.

Druk naklejek i etykiet https://booklet.pl/ Drukarnia Booklet https://kuke-finance.pl/o-faktoringu/czym-jest-faktoring/

Może Ci się również spodoba