Zbawienna joga

Miłośnik sportu, który systematycznie uprawia jakąś dyscyplinę sportową powinien od czasu do czasu oderwać się od tej aktywności fizycznej i raz w tygodniu pójść do klubu fitness na zajęcia jogi.Ta forma aktywności fizycznej pozwoli rozciągnąć mięśnie, które przez aktywny tryb życia sportowca mogą być niejednokrotnie przeciążone, a wtedy jak wiadomo bardzo łatwo o kontuzję.

gps.mapy-navi.com.pl

Joga pomoże również miłośnikom wielu sportów zrelaksować się. Próba pozostania przez kilka minut w jednej pozycji bez zmiany ustawienia nóg czy rąk doskonale trenuje wytrzymałość i cierpliwość zawodnika.

Joga ma właściwości terapeutyczne, stąd tak wielka jej popularność wśród osób w różnym wieku. Nie jeden miłośnik jogi przekonał się o tym, że joga wpływa dobroczynnie na zdrowie, a człowiek po godzinie ćwiczeń ma więcej energii.

Joga pomaga ukoić bóle kręgosłupa i innych narządów ruchu. W każdym sporcie ważna jest także technika oddychania i to właśnie joga pozwala zgłębić tajniki dobrego, płynnego i głębokiego oddechu, który ma przecież ogromny wpływ na wyniki sportowców biorących udział w zawodach.

kółka boczne do rowerka www.projectcontactafrica.com

Może Ci się również spodoba