Benjamin Graham – król na Wall Street

Mianem króla nowojorskiej giełdy Wall Street określa się dziś Benjamina Grahama. Co to za człowiek? Benjamin Graham był amerykańskim ekonomistą. Jego kariera na Wall Street sięga roku 1914, kiedy to postanowił rozpocząć swoją przygodę z finansami. Mimo, że otrzymał propozycję pracy na uniwersytecie, zrezygnował z niej.

www.bialekrukinaebooki.pl

Początkowo pracował jako urzędnik w firmie, która obracała obligacjami. Fenomenalny talent i umiejętności sprawiły, że w roku 1919 osiągnął ponad dwukrotny zysk handlując pierwszy dzień aktywami. Potem zarządzał firmą inwestycyjną, w której miał swoje udziały. Jednakże zaraz potem nadszedł Wielki Kryzys, który Benjamin Graham świetnie przetrwał.

W inwestycjach postrzegany był jako konserwatysta. Mimo, że wartość jego firmy spadała, trafnie lokował zaoszczędzone pieniądze. Dzisiaj Graham jest uznawany za mistrza w dziedzinie finansów, z ogromną dokładnością potrafił analizować sprawozdania finansowe. Był zwolennikiem rozważnego inwestowania.

Producent naklejek samoprzylepnych Drukarnia Booklet oferuje druk naklejek i etykiet z własnym nadrukiem lub logo struktura firmy

Może Ci się również spodoba