Zanim zdecydujesz się na kredyt

W pewnym momencie wzięcie kredytu hipotecznego wydaje się być naturalną konsekwencją.

Kiedy podliczy się koszty wynajmu mieszkania, może okazać się, że przewyższają one ratę kredytu, a do tego płacimy te pieniądze komuś innemu i tak naprawdę nic z nich nie mamy, podczas gdy każda spłacona rata zbliża nas do momentu, kiedy staniemy się pełnoprawnymi właścicielami lokalu.

www.stadiony360.pl

Z drugiej jednak strony, kredyt mieszkaniowy wiąże nas z danym miejscem, dlatego przed kupnem lepiej jest przemyśleć swoje plany życiowe.

Jeśli w ciągu kilku najbliższych lat planujemy opuścić obecne miejsce zamieszkania, branie kredytu może nie być najlepszym rozwiązaniem.

Co prawda, możemy wynajmować owo mieszkanie, a czynsz może pokrywać wysokość raty, jednak posiadając już jeden kredyt hipoteczny, nie dostaniemy drugiego i jeśli na stałe zadomowimy się w nowym mieście, będziemy musieli tam wynajmować mieszkanie lub pomyśleć nad sprzedażą lokalu z kredytem, co oczywiście jest możliwe, ale może wiązać się z pewnymi komplikacjami. Przed podjęciem decyzji o kupnie warto sprawdzić czy nie było ono wcześniej zalane – jeżeli tak będziemy musieli zainwestować w wynajem osuszaczy warszawa.

kredyty dla developerów więcej

Może Ci się również spodoba