Porównaj oferty banków

Jeśli mamy w planach wzięcie kredytu na dużą kwotę, najlepiej nie spieszyć się z podpisaniem umowy z bankiem, lecz dokładnie porównać dostępne na rynku oferty. Propozycje różnych banków będą się bowiem znacznie różniły.

Jeśli jesteśmy długoletnim klientem jednego z nich, warto spróbować zwrócić się do opiekuna klienta o przedstawienie nam indywidualnej oferty. Jednak i w przypadku, kiedy nie mamy konta w instytucji oferującej najlepsze warunki, możemy zostać potraktowani wyjątkowo, gdyż dla każdego banku nowy klient jest na wagę złota.

Przeglądając oferty porównujmy również warunki między kredytami udzielanymi w różnych walutach. Popularnym rozwiązaniem jest spłacanie dużych zobowiązań, na przykład kredytu hipotecznego, w euro lub frankach szwajcarskich.

Zaletą brania kredytu w euro jest to, że za parę lat i tak będzie to oficjalna waluta w Polsce i uniknie się przewalutowania. Frank szwajcarski jest zaś popularną walutą w kwestii kredytów, a pożyczka w nim spłacana wychodzi taniej, niż w walucie krajowej.

firma faktoringowa zobacz

Może Ci się również spodoba