Lech Kaczyński na otwarciu nowojorskiej giełdy

Od lat praktykowanym zwyczajem na nowojorskiej giełdzie jest fakt, że otwarcia dokonują politycy i najsłynniejsze gwiazdy. Warto wiedzieć, że zaszczytu otwarcia giełdy na Wall Street dostąpił tragicznie zmarły Prezydent Polski, Lech Kaczyński. W 2009 roku Lech Kaczyński odwiedził Stany Zjednoczone. Podczas ostatniego dnia pobytu udał się na Wall Street.

Etykiety i naklejki druk w drukarni Booklet

O poranku dokonał uroczystego otwarcia sesji nowojorskiej giełdy. Warto wiedzieć, że to pierwsze w historii Polski takie wydarzenie. Żaden z wcześniejszych prezydentów nie został w taki sposób wyróżniony. Dopiero po śmierci Kaczyńskiego, w 2011 roku otwarcia sesji dokonał również Bronisław Komorowski.

Otwarcie giełdy polega na wciśnięciu przycisku, który następnie uruchamia dzwon. Wtedy wydobywa się specjalny dźwięk, który sygnalizuje start sesji giełdy. Dopiero wtedy rozpoczyna się handel na jednej z najważniejszych giełd świata. Mówi się, że sesja otwarta przez Lecha Kaczyńskiego okazała się być szczęśliwa.

Od razu po tym jak dano sygnał do rozpoczęcia handlu, notowania błyskawicznie wzrosły. Po otwarciu sesji Lech Kaczyński udał się na spotkanie z najlepszymi finansistami Ameryki.

KGHM POLSKA MIEDŹ https://finansujemy.to/

Może Ci się również spodoba