UNIBEP S.A.

UNIBEP S.A. to spółka, zajmująca się wykonywaniem czynności ogólnobudowlanych, które wiążą się ze stawianiem nowych budynków. Pojawiła się ona już w latach 50-tych, gdy powołano Budowlane Przedsiębiorstwo Powiatowe w Bielsku Podlaskim.

W 1998 roku zostało ono przekształcone w jednoosobową spółkę, a rok później nastąpiła sprzedaż jej udziałów na rzecz korporacji UNIBUD S.A. Obecnie akcjonariuszami firmy są: Zofia Mikołuszko (26,17% udziałów), Beata Maria Skowrońska (17,21% udziałów), Zofia Stajkowska (14,25% udziałów), OFE Aviva BZ WBK (9,54% udziałów) oraz Nationale-Nederlanden OFE (6,10% udziałów). Pośród realizacji firmy można znaleźć wiele osiedli na terenie Warszawy oraz inwestycji z dziedziny sztuki i kultury (można wymienić na przykład Filharmonię Świętokrzyską im.

Oskara Kolberga w Kielcach). UNIBEP S.A. od kwietnia 2008 roku uczestniczy w warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

W pierwszym kwartale 2009 roku zanotowała gwałtowny spadek, a później jej notowania zaczęły stopniowo rosnąć. Sytuacja w późniejszych latach prezentowała się bardzo różnie, jednak od połowy 2014 roku akcje wciąż powoli pną się w górę.

https://www.comarch.pl/ DNB Polska

Może Ci się również spodoba