Rinat Leonidowicz Achmetow

Rinat Leonidowicz Achmetow urodził się 21września 1966 roku w Doniecku jest najbogatszym człowiekiem na Ukrainie a jednym z najbogatszych w Europie. Jest właścicielem klubu piłkarskiego Szachtar.

Ukończył ekonomię na Państwowym Uniwersytecie w Doniecku. W 2001 roku prasa Korespondent w jednym z wydań opublikowała wywiad z Rinatem, w którym to opowiedział o swoich działalnościach, jakimi są: Miejski Bank w Doniecku, firma Luks jak również System Capital Management.

Dzięki sporym pokładom finansowym Rinat Leonidowicz Achmetow finansował kampanię wyborczą Wiktora Janukowycza (okres pomarańczowej rewolucji), który wówczas był premierem Ukrainy i brał udział w wyborach prezydenckich niestety jego faworyt nie wygrał a prezydentem został Wiktor Juszczenko. Rinat jest w Partii Regionów, której jest głównym sponsorem, co za tym idzie jest liderem.

W 2006 roku został uhonorowany tytułem honorowego obywatela Doniecka, angażuje się w życie kulturalne, sportowe, ale przede wszystkim stawia a rozwój społeczności, w której żyje.

Może Ci się również spodoba